Yandex Neden Başarılı Olamıyor !

Yandex Neden Başarılı Olamıyor !

Yandex hakkında sitede bir çok yorum okudum. Fakat ciddi sorunları olan ve bıktıran bir çok yönleri var. Umarım bir çalışanı buradan görür;
 

  • Berbat bir virüs şeklinde bilgisayara sızıyor. Hemen hemen tüm indirmeler de bilgisayarın içine haps oluyor ve silinmesi bilmeyenler için gerçekten sinir bozucu bir hal alıyor. Tamam indirilen ürün sözleşmesinde muhakkak yazıyordur. Bazı indirmeler de son zamanlarda seçenek olarakta sunuluyor ama hala çoğu programda casus ve ucuz yazılımlardan farksız bir şekilde devam etmekteler.
  • Yandex in reklam sitesi / yazılımı direct anlaşılması çok zor ve gönderdiğimiz reklamların çoğu onaylanmıyor. Reklamlar genellikle firma reklamları. Onaylamaması garip bir durum.
  • Yeni sitelerin index ini gennelikle geç yayınlıyor. Ya da hiç yayınlamıyor.
  • Aramalar sanki google altyapısından alınmış gibi. Tabi kendi örümcekleri var vede kendileri tarama gerçekleştiriyor ama resmen kopya gibi. Son bir yıldır biraz biraz değişmeye başladı.
  • Haritalarında askeri alanları kapatmaya çalışarak çok berbat ve saçma ötesi bir dorum oluşturmuş.
  • Tüm yazılımları google ye göre çok daha yavaş çalışıyor.


Belirttiğim nedenlerden ve özellikle virüs tarzında yayılmaya çalışmasından ötürü yandex Türkiye pazarında asla ve asla kalıcı olamaz. Yada hiç bir beklentisi olmadan düşük gelirle devam eder.

Bence tek iyi yanı trafik bilgisini net olarak göstermesi. Hatta bunu ücretli bile yapsalar eminim baya bi para kazanırlar.